0

Instrukcja dbania o odzież

1. Postaw na jakość

Nasze ubrania szyjemy z wysokiej jakości materiałów niesyntetycznych. Taki mamy standard. Odpowiednio o nie dbając zapewnisz im długie życie.

2. Czytaj przepisy prania

Staramy się dobierać materiały tak, aby nie były one problematyczne do prania, w szczególności żeby nie trzeba było ich prać ręcznie. Niektóre nasze ubrania należy wyprać dokładnie zgodnie z instrukcją, niektóre wręcz trzeba wyprać przed pierwszym założeniem, żeby osiągnęły swój docelowy rozmiar. To normalne, że naturalne materiały mają swoją kurczliwość. W toku produkcji ubrań zwracaliśmy na to szczególną uwagę, żebyście nie czuły się zawiedzione, że po praniu rękaw czy nogawka się skurczyły. Dokładne opisy znajdują się przy danym produkcie. Dodatkowo w ramach wysyłki otrzymasz od nas taką informację, aby jej nie przeoczyć!

3. Lewa strona

Przed praniem należy posegregować ubrania wg kolorystyki oraz wywrócić materiał na lewą stronę. Materiał wtedy nie traci koloru. Prasowanie też warto wykonywać na lewej stronie. Aczkolwiek wiele z naszych materiałów dobrze wygląda i bez prasowania

4. Unikaj suszarek automatycznych

Nasze ubrania najlepiej się czują, schnąc powoli, rozwieszone na suszarkach tradycyjnych. Unikając suszarek automatycznych dbasz też o środowisko.

Nasze materiały (zależnie od rodzaju produktu)

Produkujemy tylko z certyfikowanych materiałów. Jest to szczególnie istotne przy odzieży dziecięcej, mającej styczność z delikatną skórą. Zapewniamy bezpieczeństwo połączone z wygodą i wysoką jakością ubrań.

1. Materiały z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100

Jeden z najbardziej znanych na świecie certyfikatów nadawanych materiałom przebadanym pod kątem szkodliwych substancji. Oznaczenie certyfikatem ma na celu podkreślenie jakości określonych produktów, w których nie doświadczy się substancji niebezpiecznych dla zdrowia.

2. Materiały z certyfikatem GOTS

Pochodzenie włókien wg. standardu GOTS powinno być naturalne, a uprawy winny być prowadzone metodami ekologicznymi, w oparciu o odpowiednie międzynarodowe wytyczne. Dodatkowo – produkty nie powinny zawierać żadnych materiałów wytworzonych przy użyciu GMO.
W standardzie GOTS – ważną rolę odgrywa odpowiednia gospodarka wodna. Producenci zobowiązani są do stosowania oczyszczalni i zamkniętego obiegu wody.
Stosujemy najwyższą kategorię GOTS – Organic. Oznacza to, że materiał składa się, z co najmniej 95% certyfikowanych włókien ekologicznych.

3. Naturalna dzianina wiskozowa LENZING™ ECOVERO™

To przyjazna środowisku, ekologiczna linia dzianin. Włókna wiskozowe LENZING™ ECOVERO™ wytwarzane są z pulpy drzewnej pozyskiwanej z certyfikowanych, naturalnych i odnawialnych zasobów leśnych zarządzanych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Przyjazna środowisku produkcja włókien wiskozowych LENZING™- ECOVERO™ pozwala na ograniczenie emisji CO2 oraz nawet do 50% mniejszego zużycia wody w porównaniu ze standardową produkcją wiskozy.

4. Bezniklowe zamki błyskawiczne renomowanej firmy YKK

YKK stworzyło produkty antyniklowe, które są wysokowyspecjalizowanymi  wyrobami i spełniają europejskie wymagania. Wyniki badań wykazują, iż 2 % mężczyzn i 10 % kobiet jest uczulonych na nikiel. Akcesoria zawierające nikiel w bezpośrednim kontakcie ze skórą mogą wywoływać swędzenie i wysypkę. Dlatego też w naszych produktach nie stosujemy nie tylko niklowanych zamków, ale także niklowanych guzików. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo dzieci.

PINTO Wear fanpage
Grupa Girls of Pinto
PINTO Wear
Kanał Girls Of Pinto
PINTO Wear TikTok