0

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

11 października każdego roku obchodzimy święto, które dla nas ma szczególne znaczenie. Jest to święto wszystkich tych, dla których istniejemy i których chcemy wspierać – święto wszystkich dziewczynek.

Kiedy jest Dzień Dziewczyn?

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek obchodzony jest 11 października, co zostało ustalone Rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr A/RES/66/170 z 19 grudnia 2011. Dokument ten określa podstawy ustanowienia tego dnia, wskazując m.in., że ma to na celu wzmocnienie pozycji dziewczynek, przerwanie cyklu dyskryminacji i przemocy oraz zwiększenie udziału dziewczynek w podejmowaniu decyzji i skutecznego korzystania praw człowieka. Generalnie rzecz ujmując, święto ma na celu przybliżenie społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczynki na całym świecie.

Wyzwania stojące przed dziewczynkami

Największym problemem jaki postrzeganie własnej wartości przez same dziewczynki. Historia pokazała, że kobiety realizowały się z pełnym sukcesem nie tylko w wyzwaniach stereotypowo im przypisanym, ale także tym, przypisanym mężczyznom. Udowadniały tym samym, że to nie płeć stanowi ograniczenie w realizacji swoich pasji i marzeń, a społeczne przypisanie ról obu płciom. Cierpią na tym zarówno kobiety jak i mężczyźni. W ramach filozofii PINTO próbujemy Wam udowodnić, że takie kobiety istniały i istnieją nadal. Lubisz jeździć na desce? Spójrz na Sky Brown! Nie możesz oderwać wzroku od rozgwieżdżonego nieba? Sara Seager też tak miała! Uwielbiasz bawić się w eksperymenty? Spójrz co osiągnęła Maria Curie-Skłodowska, czy Lise Meitner. One nie przejmowały się tym, że są kobietami i wchodzą w „męski świat”. Robiły to co kochały i to co je pasjonowało.

Życzenia na Dzień Dziewczyn

Życzymy Wam, żeby Wasz głos był zawsze wysłuchany, a nie tylko słyszany (w szkole też!) Życzymy Wam więcej zrozumienia waszych problemów od otoczenia.
Życzymy Wam, żebyście mogły się koleżankować z innymi dziewczynami i kolegować z chłopakami, bez żadnych podtekstów czy negatywnego shipingu.
Życzymy Wam szczerych przyjaźni
Życzymy też masy nocowanek i wyjść z przyjaciółmi.
Życzymy i spełnienia tych upragnionych zwierzaków, w końcu tak fajnie się z nimi rozwijacie i uczycie troski o istotę żywą
Abyście się złościły wtedy kiedy tego potrzebujecie i luz! Tak czasem musi być!
Abyście w spokoju jadły obiady i śniadania w szkole, bez pośpiechu…
Aby nikt Was pochopnie nie oceniał!
Abyście miały swoją przestrzeń do eksplorowania świata po swojemu!

Bądźcie sobą…bo wszyscy inni są już zajęci 😊

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz inne artykuły:

Piżama to też element rutyny przed snem.

Przeczytaj

Czym jest PINTO?

Pinto - czym jest PINTO? Dobre pytanie ? Od samego początku kiedy myśleliśmy nad powstaniem…

Przeczytaj
spódnica, rower

Sukienka czy Spodnie?

Przeczytaj
PINTO Wear fanpage
Grupa Girls of Pinto
PINTO Wear
Kanał Girls Of Pinto
PINTO Wear TikTok