0

Najlepsze książki dla dzieci i rodziców od Natuli

Książki dla rodziców, którzy cenią naturalne i niezależne rodzicielstwo. Książki dla dzieci, które chcą radośnie i beztrosko odkrywać świat – na swoich zasadach, ale pod przyjaznym i empatycznym przewodnictwem dorosłych. Poznajcie wydawnictwo Natuli i magazyn Dzieci są ważne.

Cel: być wspierającym rodzicem

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Po dziewięciu miesiącach oczekiwania zostajemy rzuceni na głęboką wodę, a do tego z każdej strony płyną do nas sprzeczne, często dość staromodne porady. Ale bycie dzieckiem też nie jest łatwe! Nie wierzycie? Spójrzcie na swoje dzieci. Z jednej strony odważne, radosne, chętne do zdobywania nowych umiejętności, a z drugiej – kompletnie zagubione w świecie swoich emocji i stawianych przez dorosłych granic. Wniosek jest prosty – wszyscy potrzebujemy drogowskazów. Wiemy, gdzie ich szukać.

Natuli – Wwydawnictwo, księgarnia, magazyn online dla świadomych rodziców

Większość rodziców i specjalistów kojarzy szczecińskie (choć tak naprawdę pracujące i publikujące z różnych części globu) wydawnictwo Natuli z „Serią Rodzicielską”. To kilkanaście tytułów dotyczących najważniejszych zagadnień rodzicielskich – od porodu i karmienia piersią po rozwój seksualny i rozwiązywanie konfliktów w rodzinie. Warto jednak wiedzieć, że Natuli to również księgarnia, w której znajdziecie wartościowe książki zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dorosłych czytelników, ale też magazyn online – dziecisawazne.pl. To trzy dopełniające się działalności, które sprawiają, że rodzicielstwo staje się łatwiejsze. Nie znajdziecie tu gotowych, szablonowych rad, których będziecie musieli się sztywno trzymać. Ich miejsce zajmuje najbardziej niezawodne narzędzie, w które zostaliście wyposażeni – rodzicielska intuicja. Razem z Rodzicielstwem Bliskości, Porozumieniem bez Przemocy i nieograniczonym kontaktem z naturą tworzy ona fundament projektu, któremu zaufały tysiące rodziców.

Niegrzeczne Książeczki – seria książek dla najmłodszych czytelników

Po „Serii Rodzicielskiej”, w której największą popularnością cieszy się przewodnik „Jak zrozumieć małe dziecko”, przechodzimy do „Niegrzecznych Książeczek”, czyli kolejnej serii wydawanej przez Natuli. To bogato ilustrowane przez Aleksandrę Gołębiewską opowieści rozprawiające się ze stereotypami dotyczącymi dzieciństwa. Ich autorki, Alicja Dyrda i Natalia Fiedorczuk, udowadniają, że najmłodsze dzieci nie zawsze muszą zachowywać się tak, jak tego od nich oczekujemy. Mają prawo do własnego zdania, poznawania świata i samodzielnego stawiania granic. Mają prawo głośno mówić „nie!”, gdy się na coś nie zgadzają, bawić się tak, jak podpowiada im to wyobraźnia, nie przejmując się przy tym nieodpowiednim strojem czy niezbyt korzystną pogodą. 

Serie książek, które otwierają perspektywy i inspirują

Jedną z bardzo niegrzecznych książeczek, którą powinno przeczytać każde dziecko, jest „Błoto”. Znajdziecie tu zabawne przygody kilkuletniej dziewczynki, Jadzi, która skacze w kałuże i wspina się na drzewa. Ileż się przy tym musi nasłuchać, że dziewczynkom przecież nie wypada się tak zachowywać! Ale czy na pewno? „Błoto” to książka, która udowadnia, że wszystkie dzieci, niezależnie od płci, powinny mieć taką samą przestrzeń do rozwoju i szansę na poznawanie świata. Pokazuje, że błoto wygląda równie dobrze i na polarowym dresie, i na różowej sukience z falbankami. I nie ma w tym nic złego.

Inspirujemy i wspieramy rodziców w PINTO wear

W PINTO wear zależy nam, by pokazać, że każde dziecko zasługuje na wyrażanie siebie i wytyczenie własnej ścieżki zgodnej z zainteresowaniami. Uważamy, że ze stereotypami należy walczyć i aktywnie wspieramy dziewczynki w drodze na szczyt. Nie ma dla nas znaczenia czy chcą zostać malarkami, piosenkarkami, naukowczyniami, kosmonautkami lub programistkami. Powinny żyć w zgodzie ze sobą. W otwarciu na świat i ukazaniu szerszej perspektywy z pewnością pomoże inspirująca literatura. Dlatego chętnie dzielimy się wartościowymi publikacjami wspierającymi rodzicielstwo bliskości.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz inne artykuły:

Piżama to też element rutyny przed snem.

Przeczytaj

Czym jest PINTO?

Pinto - czym jest PINTO? Dobre pytanie ? Od samego początku kiedy myśleliśmy nad powstaniem…

Przeczytaj
spódnica, rower

Sukienka czy Spodnie?

Przeczytaj
PINTO Wear fanpage
Grupa Girls of Pinto
PINTO Wear
Kanał Girls Of Pinto
PINTO Wear TikTok