0

Nasza filozofia

Od początku chcieliśmy wykorzystać moc naszej marki do wyższych celów. Dlatego też nazywamy się PINTO. Skąd nazwa? Zależało nam, aby znaleźć słowo-klucz, które odda to, dlaczego powstaliśmy i dlaczego chcemy działać. Chcemy rzeczywistości, w której każda dziewczynka wierzy w swoje możliwości i może osiągnąć wszystko, czego pragnie. Dlatego tym słowem – kluczem był dla nas „szczyt”. Chcemy wspierać dziewczynki w tym, aby były pewnymi siebie osobami – teraz i w przyszłości. Dodawać im odwagi w drodze na szczyt. Chcemy pomagać im w swobodnym eksplorowaniu świata – po swojemu.
Idealnym kierunkiem było spojrzenie w stronę esperanto, który miał być neutralnym i prostym do nauki językiem międzynarodowym, ułatwiającym komunikację przedstawicielom różnych narodowości. Dialog, łączenie i brak wykluczenia to również bliskie nam wartości.

Stąd PINTO – oznaczające w języku esperanto: „szczyt, wierzchołek”.

Nie bez powodu też wybraliśmy niezapominajkę jako nasz symbol. Niezapominajka symbolizuje bowiem prawdziwą miłość, wierność, długotrwałą relację i pamiętanie o kimś. Uczucia te bliskie są nam i chcemy żeby były bliskie również naszym klientkom

It’s all about GRLPOWR

Świat pełen jest inspirujących kobiet. Przełamywały stereotypy, realizowały siebie, bez względu na wszystko i wszystkich. Niech będą inspiracją też dla nas. Każdy produkt jest hołdem dla tych kobiet, które żyły zarówno w przeszłości jak i żyją obecnie. Każda z nich jest naszą #GirlsOfPinto.

Hasło, które znam tylko ja

Chcemy wspierać i motywować nasze małe kobiety przez cały czas. Każdy model zawiera ukryte hasło, które ma dodawać otuchy jego posiadaczce. Hasło jest tylko dla niej, jak ukryty przyjaciel, szepczący do ucha. Friends 4ever!

3% na rzecz Fundacji Kosmos

Przekładamy nasze cele także na realną pomoc. Z każdego kupionego przez Ciebie produktu, przekazujemy 3% na rzecz fundacji Kosmos Dla Dziewczynek. Celem fundacji jest zmieniać życie dziewczynek w Polsce na lepsze i rozwiązywać problemy, z którymi się borykają dorastając. Fundacja głęboko wierzy, że dziewczynki mają olbrzymi potencjał. Pokazuje im wszechświat możliwości. Tak, żeby miały odwagę być w przyszłości liderkami, neurolożkami, matematyczkami, mamami, majsterkami czy piłkarkami… lub kim chcą. Razem walczymy dla wspólnej sprawy!

 

Ścinki dla psinki

Bardzo optymalizujemy naszą produkcję, minimalizując powstałe odpady. Chcąc zachować się odpowiedzialnie wobec środowiska naturalnego, od samego początku postanowiliśmy, że chcemy dać drugie życie ścinkom materiałów, których nie możemy już wykorzystać w produkcji. Dlatego dołączyliśmy do akcji organizowanej przez naszych przyjaciół z gego.world. My też nie lubimy marnować i wyrzucać, stąd przyłączyliśmy się do pomysłu, aby z resztek materiału stworzyć coś, co będzie bardziej użyteczne niż kolejny worek na śmieci. Zamiast zapełniać śmietniska skrawkami materiałów, wypełniamy nimi ogromne i przytulne poduchy dla psiaków, które trafią do schronisk. Działamy odpowiedzialnie.

#ScinkiDlaPsinki

Spraw komuś prezent!

Szczególnie wiemy jak ważne jest obdarowywanie bliskich nam osób z ważnej okazji, albo nawet i tak, bez okazji – jako wyraz miłości. Dlatego przygotowaliśmy dla Was możliwość wyboru specjalnej formy opakowania. Na karcie danego produktu możecie zaznaczyć, że ubranie ma być zapakowane na prezent. Wówczas zapakujemy karton w papier ozdobny PINTO i dołączymy sznurek wraz z dedykowaną kartką okolicznościową. Mamy nadzieję, że wyrazi ona wszelkie Wasze emocje.

Ekologia

Chcemy być fair, zarówno wobec naszej planety jak i naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że nasza działalność nie jest bez wpływu na nasze środowisko. Zdajemy sobie jednak również sprawę, że potrzeby związane z zakupem nowej odzieży nie znikną. Dlatego podejmujemy działania zmniejszające ten wpływ, tak by dać naszym klientkom możliwość nabycia ubrań, które nie są sprowadzane z oddalonych o tysiące kilometrów fabryk, gdzie warunki pracy często są dalekie naszych standardów.

  • Odpowiednie materiały

    Produkujemy tylko z certyfikowanych materiałów. Jest to szczególnie istotne przy odzieży dziecięcej, mającej styczność z delikatną skórą. Zapewniamy bezpieczeństwo połączone z wygodą i wysoką jakością ubrań. Szczegółowe informacje znajdują się w dziale Jak dbać o odzież.

  • Zero waste

    Nasz proces produkcji jest optymalizowany, tak by wykorzystać każdy skrawek materiału. To czego nie uda nam się zużyć przekazujemy do zakładów zajmujących się recyklingiem odzieży albo zużywamy do produkcji poduszek dla zwierząt.

  • Nie wyrzucamy za małych ubrań

    Nie chcemy by kiedykolwiek nasze ubrania lądowały na wysypisku śmieci. Jeśli kupione u nas ubrania po jakimś czasie przestaną być przydatne, ale będą w dobrym stanie to dołącz do naszej grupy Girls of Pinto, gdzie będziesz mogła się nimi wymienić z innymi lub sprzedać. Jeśli jednak towar nie nadaje się już do dalszego używania to odeślij go do nas na nasz koszt. Potraktujemy go jak nasze skrawki i przekażemy do recyklingu lub wesprzemy schroniska. Zero waste!

Jakość obsługi

Przy każdym przedstawieniu produktu zobaczysz nasze ciuchy także od wewnątrz!

Dołącz do naszej społeczności

#GIRLSOFPINTO
Pinto flower
PINTO Wear fanpage
Grupa Girls of Pinto
PINTO Wear
Kanał Girls Of Pinto
PINTO Wear TikTok