0

Spodenki jeansowe BILLIE

$25.43

  • na Fundację Kosmos dla Dziewczynek

  • OEKO-TEX Standard 100

  • Darmowa wysyłka

  • 30 dni na zwrot

Udostępnij
zobacz opinie klientów

HerStory #GirlsOfPinto

Te spodenki dla dziewczynek zostały zadedykowane Billie Jean King. 20 września 1973 roku odbył się słynny mecz tenisowy pomiędzy Billie Jean King i Bobby’m Riggsem. Mecz, który stał się najsłynniejszą „wojną płci” na korcie, która zmieniła postrzeganie damskiego tenisa. Mecze tenisa, w których kobiety rywalizowały z mężczyznami, odbywały się już wcześniej. Rozgrywka między 29-letnią Billie, wielokrotną triumfatorką Wimbledonu, oraz 55-letnim Bobby’m Riggsem, wielokrotnie uznawanym za najlepszego tenisistę na świecie, wzbudziła jednak ogromne zaintersowanie, a to dlatego, że Bobby Riggs, wyzwał na pojedynek Billie ogłaszając, że kobieca gra nie dorównuje tej męskiej, a on będzie w stanie wygrać z każdą kobietą mimo swojego wieku. Billie od lat walczyła o prawa kobiet na korcie, w tym prawo do równego wynagrodzenia, więc tym bardziej podjęła się rzuconego wyzwania. Stawką w meczu była nagroda w wysokości 100 tysięcy dolarów. Był on transmitowany w najlepszym paśmie antenowym. Obejrzało go około 90 milionów widzów. Niekwestionowaną zwyciężczynią starcia została King, która wygrała w trzech setach.

A może by tak zostać tenisistką?

Skład

Materiał posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Jeden z najbardziej znanych na świecie certyfikatów nadawanych materiałom przebadanym pod kątem szkodliwych substancji. Oznaczenie certyfikatem ma na celu podkreślenie jakości określonych produktów, w których nie doświadczy się substancji niebezpiecznych dla zdrowia.

 

 

  • 70% bawełna z recyklingu, 28% poliester, 2% elastan

  • Recycled stretch jeans, gr. 255 gr

Jak dbać o materiał?

Do produkcji używamy materiałów wysokiej jakości, ale jednocześnie delikatnych. Dlatego też w celu zapewnienia długiego życia ubrań i utrzymania wysokiego komfortu zachęcamy do zapoznania się z informacją na temat tego, jak dbać o odzież.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Wyświetlaj wyłącznie recenzje w języku Polski (0)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PINTO Wear fanpage
Grupa Girls of Pinto
PINTO Wear
Kanał Girls Of Pinto
PINTO Wear TikTok